Бамбетель
Сьогодні все більш стають актуальними та популярними проекти на тему української етніки та автентичного декору. Цей напрямок йде поряд із світовими тенденціями, що викликає гордість за предків і посилює українську айдентику.
До студії Livedesign в Києві звернулась молода пара для розробки дизайну інтер’єру ресторану з європейською кухнею та дитячим плейграундом, не маючи ніяких стилістичних ідей.
При виборі дизайн-концепції ресторану було вирішено рухатись у напрямку сучасного українського дизайну. Відмінна особливість цього проекту полягає у розвитку нового напрямку звучання народного – подати традиційне нетрадиційно. Напрямок стилю, колірне рішення та акценти запропоновані дизайнерами з іншої точки зору, незвичної для закоренілого розуміння українського декору та дизайну – “шароварщини”.
Назва цього ресторанного проекту – “Бамбетель”. Так називалась лавка-скриня, на якій можна було сидіти, спати та використовувати як місце для зберігання речей. В поєднанні з небагатьма предметами інтер’єру вона створювала затишну атмосферу українського дому і була основним місцем відпочинку усією сім’єю. Такий вид меблів був переважно розповсюджений в західній Україні.
В ресторані переважають традиційні культурні та декоративні українські мотиви, і, що найголовніше, центром інтер’єру є оригінальний бамбетель, який був привезений зі Львова і є антиквариатом. Основний зал поділено на три зони: “Галявина”, “Галєрія” та “Призьба”. Кожна відповідає за певне місце коло сільської хати. Також додатково було створено окрему кімнату для закритої персональної зони.
Освітлення в зонах є дуже комфортним і затишним. Кожна лампа чи люстра виконана руками українських майстрів на замовлення. Наприклад, в зоні “Галєрія” створено глиняні світильники схожі на зв’язку цибулі, на них зображено давні рунічні написи для сімейного благополуччя та благоустрою. На стіні розвішені різноманітні предмети побуту українського села: від колеса до тарілок.
“Галявина” відокремлена від інших зон тоненькими деревцями, які додатково створюють затишок і комфорт. Також ця частина ресторану примітна своїми химерними елементами освітлення, які зроблені у формі деревних грибів.
Особливо привертають увагу балясини бамбетля, які прикріплені до стелі. “Вони відіграють роль ключового акценту в інтер’єрі, а також являються його характерним елементом і були використані у створенні патернів” – наголошує Катерина Дзядок, графічний дизайнер.
Катерина Юр’єва
дизайнер студії Livedesign
Український колорит.
Поспілкувавшись із замовниками, ми дізналися, що вони позитивно ставляться до використання національних мотивів в інтер’єрі.
В проекте етно тематика звучить актуально і сучасно, не виключаючи при цьому затишку та гостинності.
– А що найбільше цінують гості в закладі?
– Правильно: цікавий дизайн, який можна довго розглядати і він не набридає; смачна їжа, що вражає фантазію; і, це повинно бути місце, де тобі завжди раді. Щоб було як вдома, тільки краще!
Чи були труднощі в спілкуванні з замовниками?
Нам дуже пощастило з замовниками. На розробку проекту і візуалізацію пішов приблизно місяць. За цей час ми продумали все до дрібниць. З моменту презентації проекту, нашою спільною метою стало втілення візуалізації в життя! Вони максимально допомагали перетворити “картинку” на реальність і ми можемо охарактеризувати їх як
замовників професіоналів.
Сергій Лазоренко
дизайнер студії livedesign
Назва ресторану – “Бамбетель”?
О, так, я згадував різні цікаві назви сільського начиння хати своїх предків, на Гуцульщині. За звучанням нам найбільше сподобалося слово Бамбетель, і за змістом для сімейної ресторації чудово підходить. Цей дерев’яний диванчик асоціюється з відпочинком та затишком, тут збирається вся родина. Замовники довше звикали до цієї назви, не могли уявити як її презентувати. Відлякувало незнайоме слово, якого немає в сучасному побуті. І, в результаті, коли було розроблено логотип нашим графічним дизайнером Катериною Дзядок, усі нарешті змогли наочно уявити як буде виглядати вивіска над входом до ресторану. На лого з букв прямо вимальовується сам Бамбетель, роз’яснюючи що це. Усім сподобалося і назва залишилася.
У пошуку нових ідей можна поєднувати історію з майбутнім. Етніка в колаборації з сучасним народжує нові рішення в дизайні, що привертає загальну увагу і показує національну культуру з іншого боку.
Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂